O nás

O nás

Příběh za APIFORMY

Jsme Katka a Martin Jordánkovi, tvůrci vycházející z filozofie pomalého života, s citem pro přírodu, design a autentický půvab přírodních materiálů. Oslava kvality, ctění řemeslně zpracovaných produktů a smysluplných zážitků.

Cesta značky APIFORMY začala uprostřed samoty karantény roku 2020. V době podzimního vzduchu bohatého na vůni spadaných listů, se zrodila inspirace zakořeněná v rodinné tradici. Katčina rodina každoročně o Vánocích vyrábí svíčky z čistého vosku z včelích pláství.

Přesto naše vize byla něco nad rámec konvenčního. Poháněni láskou k nadčasovému designu, který se vyznačuje jednoduchostí a elegancí, jsme chtěli vytvořit svíčky, které kombinují rustikální kouzlo tradičního se současným estetickým cítěním. V té době na trhu nedostupné. A tak jsme ke konci roku 2020 vyrobili naší první formu. Byl to počátek řemesla, spojení umění a štědrosti přírody, jehož výsledkem jsou výtvory, které nejen osvětlují prostory, ale povznášejí okamžiky.

Každá svíčka APIFORMY je pozvánkou k účasti v našem světě – tichý život mimo velkoměsto, óda na poklidnou krásu přírody a tichou eleganci, která spočívá v jednoduchosti.

Tento zážitek chceme přenést i na vás s nadějí, že hřejivá záře našich svíček vnese do vašich prostor teplo, eleganci a tichou radost, jako je tomu u nás.

 Apiformy: Symfonie přírody a ženskosti

Slovo APIFORMY je bohaté, symbolické vyprávění, název inspirovaný latinským výrazem „Apiformes“ včely samotářky.

Včely samotářky jsou neopěvovanými umělci přírody.  Jsou nenápadné, tiché, ale nepostradatelné pro opylování rostlin, dokonce více než včela medonosná. Na rozdíl od svých protějšků, kteří žijí v řízeném hučení kolonie, si včela samotářka razí svou vlastní cestu. Tvoří druhově nejbohatší skupinu včel, které nežijí ve společenství, ale vytvářejí páry. Včely samotářky si zakládají malá rodinná hnízda. Je tak svou vlastní královnou i pracovnicí, ztělesněním soběstačnosti, která odráží vrozenou sílu, kterou má každá žena.

„Přála jsem si, aby se v názvu naší značky odrážel příběh dnešních žen. Každá z nás je svou vlastní královnou, která vládne svému osudu a je i zároveň pracovnicí s jemnou, ale vytrvalou silou. Je individuální, ale nedílnou součástí v bohaté tradice ženství. "Apiformy" je pro mě oslava této mocné analogie.

Katka Jordánek

 

Zakladatelé Yellow Candles Katka a Martin

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz